Sosyal Sorumluluk

      Biz, İLKERLER çatısı altında insani, ahlaki ve toplumsal ilkelere bağlı kalmak suretiyle el ele vererek güç birliği ve gönül birliği yapmış büyük bir aileyiz. Biz çalışarak büyüyen, büyüdükçe paylaşan, paylaştıkça zenginleşen bir aileyiz.

      İlkerler bünyesinde bulunan herkesi aynı statüde gören ve herkese aynı itinayı gösteren bir aileyiz.

     Yıllarca İlkerler bünyesinde bizimle güç birliği yapan arkadaşlarımızla çalışarak imkanlarımız dahilinde, bize ulaşan herkese dost elimizi uzatmaya çalıştık. Balıkesir/Dursunbey ilçemizin kalkınması ve güzelleşmesi için yaptığımız çalışmaların yanı sıra, yardıma muhtaç ailelere de ulaşıp çeşitli yardımlarda bulunduk. Ve nihayet Mehmet İlker Vakfı adı altında kurmuş olduğumuz vakıfla birlikte bu çalışmalarımızı hızlandırdık.

      Amacımız, daha çok insana daha kısa zamanda ulaşabilmek, ihtiyaçlarını giderebilmek, onlara iş sahası açabilmek ve ilçemizden başka yerlere olan göçün önüne geçebilmek. Yaşadığımız toplumun refah ve selameti için yetişen yeni neslin eğitimine katkıda bulunabilmek ve Dursunbey'in eğitim ve kültür standardını yükseltebilmek.

      Hiç bir kurum ve kuruluş tarafından finansal destek almadan, sadece vakıf kurucusu Mehmet İlker'in bağışlarıyla yapılan çalışmalardan haberdar olmanızı sağlamak istemekteyiz. Böylelikle hem vakfımız hakkında bilgi sahibi olabilecek, hem çalışmalarımızı takip etme olanağı bulacak hem de bize ulaşmak istediğinizde size ne kadar yakın olduğumuzu bileceksiniz.